

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Output Current | 10 A |
| Output Voltage | 6.8 V |
| Max Supply Voltage | 20 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 25 A |
| Quiescent Current | 2.5 mA |
| Max Frequency | 1.38 MHz |
| Switching Frequency | 1.2 MHz |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 6.2 V |
| Max Output Voltage | 17 V |
| Duty Cycle | 85 % |
Stock: 1335
Distributors
pcbx
Unit Price$1.67737
Ext.Price$1.67737
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.67737 | $1.67737 |
| 10 | $1.25162 | $12.51620 |
| 25 | $1.14560 | $28.64000 |
| 50 | $1.08410 | $54.20500 |
| 100 | $1.02591 | $102.59100 |
| 300 | $0.90315 | $270.94500 |
| 500 | $0.79509 | $397.54500 |
